top of page
Anchor 1

טיפול זוגי, משפחתי ופרטני - רוני הורביץ

בת 36, נשואה ואמא

מטפלת זוגית ומשפחתית - לימודי פסיכותרפיה זוגית ומשפחתית בתכנית התלת שנתית, מכון "שינוי" , הרצליה. 

עובדת סוציאלית M.A  תואר שני עם התמחות בכלים אמנותיים בטיפול, אוניברסיטת בן גוריון

מספר רישום בפנקס העו"סים: 36296 

באנו לעולם מתוך קשר ואנחנו נולדים אל תוך קשר. מאז שאני זוכרת את עצמי קשרים בינאישיים העסיקו אותי יותר מכל.  כשלמדתי עבודה סוציאלית ידעתי שתחום הטיפול שאבחר בו יהיה קשור במערכות יחסים. 

בטיפול זוגי או משפחתי המטופל הוא הקשר.

 התפקיד של המטפלת הוא לעזור בריפוי הקשר, במערכות היחסים.

בגלל זה בחרתי במקצוע הזה.

 מטפלת משנת 2018. 

 

עשיתי התמחות בשירות הציבורי וניהלתי את התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי באופקים בשנים 2020-2022

טיפול בלהטב"ק, ובמערכות יחסים לא מונוגמיות-  מתקבלים בברכה

—----------------------------------------------

טיפול זוגי

            "לאורך חיי הזוגיות מצלצלים לעתים ”פעמונים קטנים״ שמטרתם למשוך את תשומת לבנו למתרחש בזוגיות שלנו. באינטנסיביות החיים השגרתיים של עבודה, לחצים, גידול ילדים, מחויבויות, עומס רגשי וקושי להיפגש עם תסכול, אנחנו בוחרים להתעלם מצלצולם. אם אכן נתעלם וניתן לדינמיקה הזוגית הבלתי יעילה לחזור על עצמה, בהמשך הדרך עלול לצלצל באוזנינו ”פעמון כנסייתי״ גדול, שמצלצולו כבר לא נוכל להתעלם. הפעמון הזה מתריע בפנינו — ”די להתעלמות״. הפעמון יופיע פעמים רבות בדמות משבר זוגי". באופן פרדוקסלי אני מברכת על הופעת הפעמון הקורא לשינוי ומצביע על האנרגיה החסומה שמבקשת לצאת, הצמיחה שמחכה להתרחש. פעמים רבות בני זוג מחכים יותר מדי זמן ומגיעים לטיפול כשכבר ”כלו כל הקיצים״. מה שמנסים בני הזוג לשנות בכוחות עצמם — לא תמיד ממש מועיל להם לאורך זמן".

ליאורה גרינהאוס

 

             משבר זוגי הוא הזמנה לשינוי. קריאה לנסות לצאת מהתקיעות. מהדפוסים הקבועים.  יציאה מהמשבר כזה עשויה להביא צמיחה, מודעות, ריפוי, שיביאו במקרים רבים גם להתחדשות. בטיפול הזוגי תסכול הופך לדיאלוג אחר, שיח שיש בו הזדמנות להכיר בו את עצמנו ותגובותינו, את מקורן, את העבר שמנהל אותנו. ובנוסף, להכיר היטב את האחר.ת, להכיל אותו.ה ולהכיל את הכאב שכל אחד מכאיב לבן זוגו. התקשורת הזוגית שתצמח תהיה חדשה. המודעות הגוברת מייצרת גם יכולת שליטה על ההתנהגות שלנו.  

טיפול משפחתי

טיפול זה מתמחה ביחסים במשפחה ומסייע לשינוי ולשיפור המערכת המשפחתית כולה. הטיפול המשפחתי מאמין כי מעורבות בני המשפחה בהתמודדות ובפתרון של קשיים היא היעילה ביותר, גם כשהבעיה המוצהרת מופיעה אצל חלק או אחד מבני המשפחה ונתפשת כבעיה אישית. 

הטיפול המשפחתי מתמקד בקשרים רגשיים שונים של המערכת המשפחתית: הקשר הזוגי, הקשר ההורי, קשר בין הורה וילד.ה, קשר בין מספר בני משפחה, קשרים שבין המשפחה לבין מסגרות חברתיות אחרות.  בטיפול זה נלמדת ההתקשרות, מערכות רגשיות ומערכות היחסים בתוך המשפחה. תהליכים אלה מאפשרים להעלות על פני השטח נושאים שאינם זוכים להתייחסות בהוויה המשפחתית הקיימת. ומשם לשינוי בדינמיקה המשפחתית ולריפוי.

**אם פניתם כבר לטיפול זוגי או משפחתי, אפשרו לעצמכם להיות בתהליך ולסיימו . יש זוגות ומשפחות שרוצות לסיים את הטיפול במהירות לאחר מספר מועט של מפגשים. לעתים על חשבון עבודה יסודית יותר שתאפשר מניעה של סימפטומים וקשיים חוזרים בעתיד.

הטיפול מיועד לזוגות או משפחות בכל שלב ובכל גילאי הילדים כאשר עולים קשיים בינאישיים או ספציפיים המשפיעים על כל בני המשפחה.

טיפול פרטני

                       טיפול פרטני , אחת על אחד.ת הוא הזדמנות לצאת למסע אישי (ובינאישי) אמיץ ומעמיק בו יוצרים יחד מרחב בטוח ומאפשר לחקירה והתבוננות על עצמנו. כמו בכל מסע -  גם במסע הזה ככל הנראה יהיו עליות ומורדות, קשות יותר ופחות, רגעים שהאופק נגלה לפנינו בבירור  וכנראה גם רגעים של ערפל כבד. אולי רגעים שהתיק שאנחנו סוחבים כבד מדי, לצד רגעים שמתאפשר לנו לשחרר מאיתנו משהו ולהיות קלים יותר.       

                       בהתאם למטרות הטיפול שנגדיר נבין באיזה נתיב כדאי ללכת יחד, מתי כדאי להתעכב ומה צריך להבין ולעשות כדי להגיע לנקודה אליה אנחנו מבקשים להגיע בסוף .


 

מטרת הטיפול 

פיתוח הקשבה המאפשרת גילוי הכוחות הקיימים, הדפוסים המקבעים ו או המונעים שינוי ופיתוח תמיכה בין בני הזוג או כל בני המשפחה. 

 

שיטת הטיפול והדרך

לעיתים, בהסכמה ורצון המטופלים אשלב כלים נוספים שלעיתים מסייעים למטופלים מסויימים בקידום תהליכים בטיפול :

 

כלים מעולם המיינדפולנס : התבוננות משותפת במה שקורה לנו ברגע הזה. נשים לב מה קורה לנו באותו זמן בגוף, במחשבות, ברגש. 

כלים אומנותיים - לעיתים נכניס להתערבויות בטיפול עבודה באומנות ומשחקים.

 

לעיתים נבחר יחד תרגילי בית שמסייעים לחזק את התהליכים שנעשה בקליניקה. נחליט יחד על ניסוי ובמפגש שלאחר מכן נחקור מה התגלה מתוך כך בזמן שלא נפגשנו.

אורך הטיפול

  בתחילת הדרך נבחר כמות מפגשים ואחריה נעצור ונביט יחד על הדרך שעשינו. 

נעריך את ההתקדמות שלנו לכיוון הרצוי, ומה עוד נרצה לטפח או לעבוד עליו. נחליט אם להמשיך או אולי זו נקודה טובה לעצור בה לעת עתה. תמיד נוכל לחדש את הטיפול בהמשך. 

הקשר הטיפולי

בטיפול זוגי ומשפחתי הוא עם כל בני המשפחה או שני בני הזוג. החוזה הוא עם כולם, הורים וילדים ואין עדיפות או מחויבות גדולה יותר למישהוי מסויים.ת.

הקשר הטיפולי הוא קשר בו צרכי המטופלים הם תמיד בראש סדר העדיפויות, כמובן תוך כיבוד הגבולות של המטפלת. קשר בגובה העיניים, הדדי. המומחיות לחיים שלכם היא שלכם. אני לא אאבחן אתכם, לא אגלה לך משהו שעד עכשיו לא ידעתם על עצמך, אך אולי בעבודה משותפת נגלה זאת יחד.


תחומים בהם אני מטפלת כוללים משברי חיים, קשיים בזוגיות ובמשפחה, אובדן , גירושין, תיאום הורי,  טיפול עם ובמתבגרים, ליווי אל תוך קשר זוגי.

סטינג טיפולי

 

אורך המפגשים הוא 50 דקות. לעיתים אם יש צורך - נאריך את הפגישה במספר דקות בודדות. 

בטבע אורך המפגש הוא כשעה וחצי

נפגש אחת לשבוע (אלא אם בשלב מאוחר יותר נחליט על תדירות אחרת של מפגשים).

המפגשים מתקיימים בקליניקה בבאר שבע או מדרשת בן גוריון, בזום, בקליניקה או בטבע.

 

עלות המפגשים

אונליין-ובקליניקה- 300 ש"ח

בטבע-  450

 

במידת האפשר, הטיפולים בזום ילוו במפגש פרונטלי  אחת לכמה זמן שנגדיר יחד. 

 

שפות אפשרויות בטיפול עברית, אנגלית, Hebrew, English

 

הפגישות הראשונות של הטיפול הן זמן של הכרות ובדיקה - האם סוג הטיפול מתאים לך, והולם את הקשיים שלך? האם אני כמטפל מרגיש לך כבחירה נכונה? האם יש לי מה לתת לך, להנחות בדרך, האם יש לי איך לעזור? נברר יחד מה הסיבות שהביאו אותך לטיפול וננסה להגדיר מה נרצה להשיג בפגישות שלנו. באם נבין שטיפול זה אינו הולם את צרכיך, נחקור יחד את האלטרנטיבות הטיפוליות שעומדות לרשותך.

 

מדיניות ביטולים. פרט למקרי חירום ומקרים חריגים - אבקש לבטל טיפולים לפחות יומיים טרם המועד. ביטול לאחר מכן יחשב כפגישה, ואבקש תשלום עליו. 

 

מדיניות סודיות. אני מחויב בשמירת סודיות בנוגע לכל מידע מקצועי שברשותי. אשמור על כבודם.ן ועל פרטיותם.ן של לקוחותי. 

במקרים שבהם על פי חוות דעתי המקצועית המטופל.ת נמצא במצב של סיכון לעצמו או לאחרים איני מחויב בשמירת הסודיות. במקרים בהם יוודע לי על מצב סיכון לקטין.ה או חסר.ת ישע קיימת חובת דיווח אשר עולה על חובת שמירת הסודיות. במצבים בהם אדרש למסור מידע ולהפר סודיות על פי חוק, איידע במידת האפשר את הלקוח במהלך זה.

 

סיכונים אפשריים. לרוב הא.נשים שמגיעים.ות לטיפול יש תגובות חיוביות ואחרי הטיפול הם.ן שמחים.ות שהגיעו. למספר קטן של א.נשים יש חוויות שליליות. אם תתחילו לחוות חוויות שליליות, עלינו לדבר ישירות על אלה. לפעמים בחיים, התמודדות עם דפוסים ישנים ודיבור על זיכרונות כואבים רגשית עלולים לגרום דווקא להרגשה רעה, עצוב או גרועה יותר, וזה דבר צפוי ומקובל. אבל הרגשות השליליים האלה צריכים להיות זמניים. ההכרה ברגשות קשים (שנמצאים שם, בין אם נשים לב אליהם או לא) יכולה לפתוח אותנו לרגשות חיוביים. המסר העיקרי הוא זה: לא משנה מה תחוו בטיפול, טוב וחשוב לשתף אותי במחשבות, ברגשות ובתגובות  כדי שנוכל לבצע את ההתאמות הנדרשות כדי למקסם את התועלת שלך ולמזער את הכאב שלך. 

 

תיעוד - רשומות טיפוליות. לעיתים במהלך או/ו בסוף מפגשים אני כותב לעצמי מחשבות ורשמים מהטיפול. אם תרצו אוכל לשתף אתכם.ן בתיעוד זה. תיעוד זה הוא פרטי שלכם.ן ולאף אחד פרט אלי אין ולא תהיה גישה לרישומים אלה. יוצא מן הכלל למקרה זה כתוב מעלה במדיניות הסודיות. 

 

קשר בין הטיפולים אפשרי בגבולות הסבירים - בווטסאפ. במקרי מצוקה חריגים ניתן ליצור איתי קשר טלפוני בין 08:00-20:00.  

 

הפנייה והמלצות. אפשר בשמחה להפנות אלי מטופלים.ות. ככלל איני מקבלת לטיפול א.נשים מהמעגל הקרוב למטופל.ת שכבר בטיפולי. במקרים חריגים אפשר לדבר על כך

 

סיום טיפול. במקרה ונרגיש כי השגנו את כל המטרות הטיפוליות שרלוונטיות לזמן זה בחיים נתחיל לעשות תהליך של סיום טיפול. לרוב תהליך זה הוא כמה מפגשים בהם נסתכל על הדרך שעשינו, נבין מה אפשר לקחת הלאה מכאן. נשים כוונה לעתיד. תמיד אפשר לחדש קשר במקרה הצורך. 

אני רואה בכך את חובתי לשתף ולדון עם המטופל.ת אם קיימת בי תחושה שהמטרות הטיפוליות הושגו ושהטיפול הגיעו לסיומו. תהליך ומשך הסיום של הטיפול יהיה תהליך עליו נחליט יחדיו.

בכל מקרה - מטופל.ת רשאי.ת כמובן להביא את הטיפול לסיומו בכל רגע - מומלץ להתיעץ איתי ולהביא את הסיבות לרצון לסיום הטיפול מולי. 

—----------------------------------------------

פרטי התקשרות 

   רוני הורביץ

0502076070

ronihurwitz@gmail.com

.

מארק ו. בויר

מארק ו. בויר

Two Dried Leaves

חוסר בתקשורת
יכול להפריד בין אנשים
כמו ששום מרחק פיזי
לא יכול

מארק ו. בויר

הודעתך התקבלה, אחזור אליך​

כתבו אלינו ונחזור ממש בקרוב

0502076070 רוני

או

bottom of page