top of page

היה שווה להרטב בסערות | חדשות עתיקות #7


שיר פתיחהאף פעם לא הבנתי את הביטוי "שנינו נגד העולם" ובגלל הקלטתי את השיר הזה. כתבתי אותו לרוני כדי לבקש ממנה להתחתן איתי. הקלטתי אותו כי פחדתי שאתרגש מדי לשיר אותו לפניה. בסוף הצלחתי! לפוסט המלא (בלוג)

את החלום הבלתי מושג

שנשפט למאסר לעד בעליית הגג שלי

את הסנגור שנאבק

את קרן אור בגרגירי האבק שלי

את משפט שמסומן בקו קטן

את התורה את הרומן שלי

היה שווה להרטב בסערות

כדי שתהי הקשת בענן שליעיקר העתיקות


א. כל יום חמישי ב07:40-08:00 אנחנו נפגשים.ות לתרגל יחד מדיטציה בזום

החל מ08:00 יש זמן לשאלות ותשובות, ככה שהתרגול מתאים למי שרוצה להתנסות ולמי שרוצה להעמיק.

זה הלינק (תצטרפו כמה דקות קודם, עם מצלמות פתוחות כדי שנוכל להרגיש יחד)

לשאלות דברו איתיב. מחפשים.ות טיפול זוגי או משפחתי ממטפלת שמגיעה מעולם הדהרמה והמיינדפולנס?

צרו קשר עם רוני 050-2076070

~~

תואר שני בעבודה סוציאלית (אונ' בן-גוריון)

התוכנית לטיפול זוגי ומשפחתי (מכון שינוי)ג. "הבעיה' במקצוע שלי הוא שאם אני והמטופל עושים עבודה טובה, הוא מסיים את הטיפול החדשות הטובות הן שזה מפנה לי מקום לפגוש א.נשים חדשים.ות." מוזמנים.ות ליצור קשר או להפנות

052-6894955 אביב

~~ מטפל בגישת דהרמה ומיינדפולנס. הכשרה ולימודים: עבודה סוציאלית (אונ' בן-גוריון) פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס (אונ' בר-אילן) הכשרת מורי מדיטצייה MBSR (אונ' בנגור אנגליה) לימודי המשך בתרפיית קבלה ומחויבות מתרגל דהרמה ומיינדפולנס כ20 שנה


מילה מ 'פרא אדם'

"לא משנה מה מצבך כרגע, כמה הדברים נראים קשים וחסרי תקווה או סיכוי לשינוי;

יש לך יכולת להיות חופשי.ה, לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות - זו הסיבה שאנחנו במקצוע הזה.

אנחנו מאמינים.ות שטיפול צריך להיות נגיש לכל האוכלוסיה, לכן אנחנו לא עובדים.ות עם מחיר קבוע. נמצא יחד סכום שהולם את אורח חייך ומכבד את המפגש והעבודה המשותפת שלנו. המטופלים.ות שיכולים.ות להרשות לעצמם.ן יותר - משלמים.ות יותר, וזה מאפשר למטופלים.ות שבדר"כ לא היו יכולים.ות להרשות לעצמם.ן, להגיע לטיפול בעלות מופחתת"


ולחדשות העתיקות


1. לבודהה שוב כואב הגב? שביט אנוש הפיזיותרפיסט המומחה לכאב ואני נפגשנו לשיחה על התמודדות עם כאבים פיזיים והקשר של זה לדרך רוחנית. 'לבודהה שוב כואב הגב' (יוטיוב)

2. יש מוות של דמות בדיונית שממש התאבלתם עליה?

בשבילי זה היה הרגע הזה

עם הסוס של אטריו.

זה רגע די אכזרי.

זוכרים איך זה עובד בסרט? הביצה משרה עצב על כל מי שעובר בתוכה,

אבל מי שנשאב לתוך העצבות, הביצה לוקחת אותו ומטביעה אותו לנצח. מזכיר משהו, לא?3. השיחה הזו נוגעת בתמותה, אנימיזם, פוליטיקה, יערות עתיקים, חיים מחוץ לכדור הארץ, בודהיזם ועוד. ראיון עם הסופר שכתב את הספר האהוב עלי בעולם הוא "The Over Story" (פודקאסט)


4. חכם הדב הזה. רגע יפה שתרגמתי מתוך פו הדב.


"בוא נניח שהעץ יפול, פו

בדיוק כשנעבור מתחתיו"


"בוא נניח שהוא לא ייפול"


העלה פו רעיון מעניין

וזה הרגיע את חזרזיר
4. על דולפינים, דהרמה ואינטליגנציה מלאכותית. המסלול של אינטיליגנציה מלאכותית יכול להיות די מפחיד, בעיקר אם צוללים לעומק ומבינים מה הולך שם. אבל יש גם דברים מדהימים ששואלים עכשיו בעזרת A.I כמו: האם אנחנו יכולים לדבר עם חיות? זה נשמע משוגע להגיד את זה, אבל ב'פרויקט המינים בכדור הארץ' זה בדיוק מה שהם עושים. צפו כאן.


5. אנשים לא משתנים? הנה צד של ג'רי ספרינגר (כן כן, הבחור מהתוכנית הטראשית שנפטר לא מזמן) שרוב האנשים לא מכירים ואינם יכולים לדמיין: שנותיו כפוליטיקאי אידיאליסט. (דיס אמריקאן לייף, פודקאסט)


5. ילדים תובעים את מדינת מונטנה בגלל משבר האקלים. תביעת אקלים ראשונה מסוגה, מעמידה אנשים צעירים - וזכותם המעוגנת בחוק לסביבה נקייה - מול מדינה עם מדיניות פרו-מאבנים. כבוד. (פודקאסט)


6. תיעוד נדיר מארכיון משטרת ישר-אל הלב. משמרת #2 של השוטרת אז-אולי. גאה להיות הראשון שקיבל ממנה דו"ח, אי שם בקיץ 2020. (וידאו, פייסבוק)
רוצים.ות לתמוך

בהמשך העשייה שלנו? תודה!


Comments


bottom of page