top of page

אנחנו בדרך לארץ-חסד | חדשות עתיקות


הרבה זמן לא יצא ניוזלטר, אז דברים הצטברו ויש לנו 'חדשות עתיקות' עמוסות בכל טוב הפעם, באמת, המון דברים.
שיר פתיחה. מסיבות שקשה להסביר, יש חלק בי שרוצה לשמוע את ארץ חסד שוב ושוב. תפעילו את זה בזמן שתצללו לניוזלטר. קדימה, נתחיל.


קודם כל - חדשות משמחות.

התחלנו לעבוד בשיתוף עם קהילת מתרגלי.ות מיינדפולנס ישראל. החזון של הקהילה הזו הוא לתמוך בדרך של א.נשים לחיים משוחררים יותר, חיים שמיטיבים יותר עם עצמנו ועם החברה סביבנו, וכן - העולם.


אז בתור התחלה, התחלנו לאסוף רשימה של קבוצות תרגול מדיטציית מיינדפולנס ודהרמה בישראל (או אונליין).

מצאו לכם.ן קהילה כאן.

מכירים.ות קבוצה שלא ברשימה? תוסיפו אותה כאן
1. יקירתנו שני קדר "הפכה בשנתיים האחרונות לעיתונאית בכל-כורחה, אחרי שעוד ועוד עדויות על פגיעות מיניות במרחבי מיניות הגיעו לאוזניה. בפודקאסט הזה היא מזהירה מדגלים אדומים שחשוב שנשים לב אליהם לפני שאנחנו פונים ופונות לטיפול מיני ורוחני"


2. עד שהוא חטף התקף חרדה בשידור חי דן האריס היה מגיש מהדורת החדשות ב ABC למעלה מעשרים שנה,

החדשות הטובות (סליחה על כפל המשמעות), כך הוא אומר, הובילו אותו למדיטציה. ״עד אז שמתי באופן לא הוגן מדיטציה באותה חבילה עם קריאת הילות, לוחות סיאנס וריפוי דולפינים. אבל מדיטציה באמת עזרה לי עם התקפי החרדה והדכאון שלי, אז המטרה שלי הייתה לעזור לעוד סקפטים להצליח לתרגל מדיטציה על ידי התרחקות מקלישאות הניו-אייג׳ ושימוש חופשי בקללות״. בשיחה המצחיקה והנוגעת הזו דן האריס מספר על היתרונות ש׳בלא להיות חמור כלפי עצמך׳


3. הנה, עכשיו זה בשלט חוצות. תלוי מעל איילון, אומר לבר רפאלי ׳נשמה החיוך הזה לא מטעה אותי, בתוכך עמוק את גם חושבת ככה׳: משהו לא בסדר איתי.


4. תענוג לשמוע את טארה, איכשהו היא מכניסה בשיחה קצרה את כל רוח הדהרמה, בצורה מעוררת השראה וגם פרקטית. האזינו לדברי החכמה הנפלאים האלו מטארה בראך. (מתחיל ב08:39).


5. לעולם לא תוכלו להרוג זבוב אחרי שתראו את הסרטון הקצר - ׳זבוב שהצלתי מטביעה בכוס יין׳ (קרדיט לגוני ריסקין שתפסה את הרגע היפהפה הזה)
6. לא פגשתי מישהי שיודעת להיות חברה לא.נשים, כמו אשתי. הם.ן פשוט נפתחים אליה, ובגלל שהיא מקשיבה, כשהיא מדברת גם מקשיבים.ות לה. אז זה רק הגיוני שהיא הלכה ללמוד טיפול זוגי ומשפחתי, כי לזה היא נולדה. ועכשיו אחרי שהיא ניהלה תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי במגזר הציבורי היא פותחת קליניקה פרטית ומקבלת זוגות ומשפחות. רוני הורביץ נוימן 050-2076070.
7. הקליניקה הנודדת - טיפול רגשי בזום הקשיים שלנו הם לא חלק ממי שאנחנו, אלא הרגלים שלמדנו כשהם שירתו אותנו, אבל היום הם מגבילים אותנו - אולי הגיע הזמן להפרד מהם וללמוד משהו חדש? על ידי הכרות עם עצמנו נוכל להתחיל לקבל את הכאב ואז להפרד מהסבל שלנו - ואולי גם להתחיל לטפח שמחה, יציבות, חמלה ואהבה.8. אולי כבר ראיתן את הסרט החשוב מאין כמוהו 'מסכי עשן - המלכודת הדיגיטלית'. אם לא, זו צפיית חובה.

בגדול ובקצרה הסרט מדגים איך רשתות חברתיות (בצורה שהמודל הכלכלי שלהם עובד כרגע) מובילות לפילוג, למגפת דכאון, לדיסאינפורמציה ומסכנות את העתיד שלנו. אם כבר ראיתם - אפשר להעמיק בפודקאסט הנפלא והמרתק שלהם.9. הסרט הזה גרם לי לדילמה משלי: אני לא רוצה לפרסם את העבודה שלי בלי בפייסבוק, בגוגל. אבל מה האפשרויות שלנו?


אני מורה למדיטציה. כלכלת הקשב פוגעת מטבעה במה שאני מנסה לטפח בעצמי ובתלמידים.ות שלי. אבל נכון לעכשיו, על מנת להפיץ את הידע הזה פייסבוק וכו' הוא הכלי הטוב ביותר שאני מכיר. הפרדוקס הזה רודף אותי. מחשבותיכםן?


10. ההפך מהתמכרות זה חיבור (פודקאסט). זוכרים את הניסוי (המרושע) בו הכניסו חולדה לכלוב ריק, וכל מה שהיה בו זו דוושה אחת עם מים צלולים ודוושה שניה עם מהולים בהרואין? החולדה לחצה על הדוושה עם ההרואין עד שהיא מתה. החלק הפחות מוכר, והיותר מרתק לדעתי, הוא הניסוי המשך. בניסוי הזה הכלוב לא היה ריק - הוא היה גן עדן לחולדות. החולדה הפעם לא היתה לבד אלא עם עוד הרבה חולדות, עם אוכל וגלגלים שאפשר לרוץ עליהם ומשחקים לשחק. היה להם איטרקציה חברתית וסקס ומשחקים. הפעם - החולדות כמעט ולא לחצו על הדוושה עם ההרואין. מה זה אומר לנו? ההפך מהתמכרות זה לא פיקחות - ההפך מהתמכרות זה חיבור.


11. רוצים שלפייסבוק לא תהיה כלכך הרבה השפעה על החיים שלכם? תתקינו את התוסף הזה לגוגל כרום.


12. ואם כבר דברים שגונבים מאיתנו את תשומת הלב שלנו: אם תכניסו את הטלפון שלכן אל 'מאגר אל תתקשר אלי' הממשלתי, אסור יהיה לחברות לעשות אליכם שיחות טלמרקטינג!אנחנו נפגשים.ות לתרגל קבוצה קבועה

4 פעמים בשבוע.


רוצים.ות להצטרף?

כאן

13. כששואלים אותך

מה זה מדיטציה,

יש לך תשובה ברורה?

יודע.ת להסביר בדיוק מה את.ה עושה שם, בהרגל המוזר הזה שלנו?

יצרתי הסבר מאויר:
די התאהבתי בליצור כאלה הסברים מאוירים ועכשיו אני עובד על עוד אחד. שימו את המייל שלכם.ן כאן כדי לקבל אותו ישר כשיהיה מוכן.


14. מה כולם חייבים לדעת? בתור מורה שפוגש הרבה תלמידים.ות מגילאים שונים (צעירים.ות ומבוגרים.ות) השאלה הזאת מלווה אותי בזמן האחרון. כנראה שסיבה אפילו יותר דחופה שבגללה אני שואל את השאלה הזאת - זו שאני אבא טרי ששואל את עצמו מה חשוב לבת שלי ללמוד. אז הוצאתי שאלון ויש מלא תשובות מעניינות. מלאו גם את שלכםן ובקרוב אפרסם את המסקנות (תוך שמירת הפרטיות של מי שענתה כמובן)


15. אין טעם לדבר על מדיטציה , זה דבר שצריך לחוות על בשרנו ותודעתנו ולתרגל. צפו בסרט המאויר הקצר הזה שעשו מתוך שיחה של ס.נ. גואנקה מורה הויפאסאנה:


אי אפשר לצפות מפלסטר לרפא יד גדועה,

אי אפשר לצפות ממדיטציה לרפא חיים לא מוסריים


16. אבהות משנה את תפיסת הזמן. אם פעם חייתי בעיקר את ההווה, אולי תכנון של חצי שנה קדימה ברגעים היותר מיושבים שלי, פתאום אני חושב על ה80-90 שנה הקרובות. אני כנראה לא לבד. באחד השבטים הילידים הצפון אמריקאים היו מדברים שהחלטות צריך לעשות כשחושבים על ההשפעה שלהן ל-7 דורות קדימה.


17. אם חלמת פעם להתגייס לשורות משטרת ישר-אל הלב זה יום המזל שלך. קורס צוערים 22 הראשון בהיסטוריה של משטרת ישר-אל הלב❤️ נפתח! אם לקחתם חלק באיזושהי מחאה חברתית בשנים האחרונות בטח נתקלתם בשוטרת אז-אולי. האג'נדה הפוליטית שלה היא חיבור אנושי. צחוק. אי-אלימות.


איפה? תיאטרון תמונע, ת"א.

מתי? חמישי 15.12 ב- 19:00

שישי 16.12 ב- 13:00


תנאי קבלה: לב (פועם) (כבר 15 שנה לפחות) לעוד פרטים והרשמה לחצו כאן.את הסיפור הזה ספרה רבה (כומר נוצריה) בחופשה משפחתית. הם עצרו במסעדה כמעט ריקה, והיא הושיבה את בנה אריק בן השנה בכסא אוכל ופתאום היא שומעת אותו צווח באושר ״היי שם! היי שם!״ הפנים שלו מוארות בהתרגשות. ואז, היא אומרת, ראיתי את המקור של השמחה שלו והעיניים שלי לא יכלו להכיל את זה; סחבה בתור מעיל, מכנסיים רחבים, חניכיים חשופות בדיוק כמו של אריק, שיער לא מסורק או חפוף, הידיים מתנופפות באוויר. ״היי ילד גדול! אני רואה אותך שם! היי חבובי!״. בעלי ואני החלפנו מבטים שאמרו משהו בין ׳מה נעשה?!׳ לבין ׳איזה איש מסכן׳. אריק המשיך לצחוק ולענות ׳היי שם!׳ וכל קריאה שלו קיבלה הד. הבחור הזקן הזה יצר מטרד ביחד עם התינוק היפה שלי. דחפתי קרקר לאריק והוא שבר אותו לחתיכות במגש. לחשתי לעצמי ׳למה אני?׳. הארוחה הגיעה והמטרד המשיך. עכשיו הקבצן הזקן צעק ׳אתה יודע קוקו? כל הכבוד ילד! תראו הוא יודע לעשות קוקו!׳

אכלנו בשתיקה, חוץ מאריק שנתן את כל הרפטואר שלו לצלילי מחיאות הכפיים המעריצות של קבצן מהאשפתות. הספיק לנו. דניס הלך לשלם את החשבון בעודו מפציר בי ׳קחי את אריק ופגשי אותי בחניה׳. אני שלפתי את אריק מהכסא תינוקות והבטתי לכיוון היציאה. הזקן ישב זקוף, מחכה, הכסא שלו בדיוק ביני לבין הדלת.

׳אלוהים רק תן לי לצאת מכאן לפני שהוא ידבר איתי או עם אריק׳, התחלתי ללכת לכיוון הדלת. די מהר זה היה ברור שגם לאלוהים וגם לאריק היו תוכניות אחרות. כשהתקרבתי העיניים של אריק הלכו ישר אל הזקן והוא נשען הרחק ממני מושיט את שתי ידיו בתנוחת ׳תרים אותי!׳.

בשניה שהייתי צריכה לאזן את התינוק שלי בידיים שלי, המבטים שלי ושל הזקן נפגשו.

אריק כמעט וזינק מהידיים שלי אליו. העיניים של הזקן ביקשו והפצירו ׳האם תתני לי להחזיק את התינוק שלך?׳.

לא היה שום צורך לענות כי אריק דחף את עצמו מהידיים שלי אל ידי הזקן.

לפתע, אדם זקן מאוד ותינוק צעיר מאוד היו מעורבים במערכת יחסים של אהבה. אריק הניח את הראש הקטנטן שלו על הכתף הבלויה של האיש. העיניים של הזקן נעצמו וראיתי דמעות מרחפות מתחת לריסיו. הידיים הזקנות, המלוכלכות, המלאות כאב ועבודה קשה, בעדינות, כלכך בעדינות, טפחו על הישבן של התינוק וליטפו את גבו. אני ישבתי מוכת תדהמה.הזקן נענע את אריק בזרועותיו בעדינות הלוך ושוב. ואז עיניו נפתחו ופגשו את שלי. הוא אמר בקול בטוח ׳תטפלי בתינוק הזה׳. איכשהו הצלחתי לומר ׳אני אעשה את זה׳ דרך גרון חנוק. הוא קילף את אריק מהחזה שלו בלי רצון, עם געגוע, כאילו זה כאב לו. פתחתי את ידי לקבל את התינוק שלי ושוב האדון דיבר אלי: ׳שאלוהים יברך אותך גברת. נתת לי את מתנת החג שלי׳.

לא אמרתי כלום חוץ מתודה ממולמלת. כשאריק שוב בזרועתיי רצתי אל המכונית. דניס לא הבין למה אני בוכה ומחזיקה את אריק כלכך חזק, ולמה אמרתי ׳אלוהים, אלוהים, סלח לי׳.


(תרגמתי את הסיפור הזה במלואו קצת אחרי כיפור, מתוך שיחה של טארה בראך. לינק לשיחה ממש כאן למטה)


רוצים.ות לתמוך

בהמשך העשייה שלנו? תודה!Comments


bottom of page